Märtsikuus jõudis Ibero-Ameerika kultuuri festivali Iberofest raames lavale Arte Flamenco uus etendus Ivan Gallego&Arte Flamenco.

Külalisesinejaks oli Madriidi Flamenkoballeti solist ja koreograaf Ivan Gallego, lavastaja ja üks solistidest Maria Rääk. Etenduses osalesid Arte Flamenco tantsijad Ingrid Elsa Mugu, Elisa Ritsing, Julija Nikitina ja Teele Nõlvak ning muusikud Ruber Veliz, Adrian Bravo, Jorge Arena, Indrek Kruusimaa ja Zsolt Banhalmi.  Täname suurepärast publikut nii Viljandis kui Tallinnas! Etendused toimusid koostöös Hispaania Suursaatkonnaga.

Kommentaarid:

Ivan Gallego & Arte Flamenco etendus paitas nii silmi kui kõrvu! Kontsertetenduse kava oli väga vaheldusrikkalt üles ehitatud ja viiul flamekobändi kossseisus lisas ootamatult kauni nüansi. Lust oli näha, milline harmoonia valitses nii muusikute kui tantsijate vahel ning millise professionaalsuse ja rõõmuga etendus ette kanti.

Liisa konsap | Hispaania saatkonna kultuurikorraldaja

Väga super kontsert, tantsijad, muusika – kõik oli perfektne!

Ülilahe oli vaadata, kuidas Ivan Gallego, kes muidu selline rahulik, vaikne, naeratav, tore ja kannatlik inimene tundus (käisin enne kontserti ta tantsukursusel), laval korraga selliseks temperamentseks mustlaseks muutus (kõige hämmastavam minu arust oli ta jalgade töö).

Kui Maria Rääk poleks mu flamencoõpetaja Eestis, oleksin arvanud, et ta tantsib koos Ivaniga Madriidi flamencoballetis Hispaanias. Kõige hämmastavam minu arust (lisaks temperamendile, meisterlikele kingaklõbinatele, sallikeerutustele, lehvikupööretele) oli ta tantsu tehnika ja käte liikumine – super ilus!

Kätlin Kalde | Tallinna Haridusamet, IT vanemspetsialist

Ivan Gallego ja Maria Rääk